.

.

Дорман БСК69349ПР Предна Суспензија Стабилизатор Бар Черупка Комплет За Специфични Нисан Модели Одговара изберете: 2003-НИСАН МУРАНО

Дорман БСК69349ПР Предна Суспензија Стабилизатор Бар Черупка Комплет За Специфични Нисан Модели Одговара изберете: 2003-НИСАН

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Овој комплет за черупка за стабилизатор на суспензијата е прецизно дизајниран и ригорозно тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-одговара и настапува како оригиналната опрема на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Нисан Мурано : 2003, 2004, 2005, 2006, 2007.

Главните карактеристики

Избор на клиент