.

.

Спектар Премиум Ма Масовен Проток На Воздух Сензор

Спектар Премиум Ма Масовен Проток На Воздух Сензор

DEN 415.84

Пристапност
Во достапна форма

Спектра премиум масовен сензор за проток на воздух изгради репутација во автомобилската индустрија за квалитет и изработка. Ние произведуваме сензор за масовен проток на воздух за речиси секој автомобил на патот денес. Нашите сензори за масовен проток на воздух имаат програмабилна керамичка плоча направена од премиум силиконски слој за заштита од тешки флуктуации на температурата под хаубата и вибрации на патот. Оптималниот дизајн на колото овозможува побрз одговор на сигналот и конзистентност со употреба на нови сензори за термометар со отпорност на платина. 100% Нови, без Основни Трошоци. Керамичката плоча обезбедува сигурен напон за да се елиминираат проблемите со грубо мирување на моторот. Темите на платинестиот конектор го намалуваат бројот на точки за поврзување за побрза реакција на промена. Секој нов сензор е тестиран на пат за да се обезбедат перформанси во реалниот свет и да се потврди дека секој дизајн ги исполнува високите стандарди За квалитет На Спектра Премиум. Фит тестиран на истата апликација за возило за која е развиена потврдувајќи од прва рака дека дизајнот се вклопува правилно и може лесно да се инсталира. Одговара Изберете : 1989-1993 ОЛДСМОБИЛ КИТЛАС циера 6 Цил 3.3 Л 1989-1993 БУИК ВЕК 6 Цил 3.3 Л 1988-1991 БУИК ЛЕСАБРЕ 6 Цил 3.8 Л 1988-1990 БУИК РЕАТА 6 Цил 3.8 Л 1988-1990 БУИК ЕЛЕКТРА 6 Цил 3.8 Л 1988 понтијак боневил 6 ЦИЛ 3.8 Л 1992-1993 Понтијак Гранд АМ 6 ЦИЛ 3.3 Л 1989-1993 Буик Скајларк 6 ЦИЛ 3.3 Л 1991-1993 Олдсмобил КУТЛАС КРУЗЕР 6 ЦИЛ 3.3 Л 1992-1993 ОЛДСМОБИЛ ОСТВАРУВАЊЕ 6 Цил 3.3 Л 1989-1991 олдсмобил КАТЛАС КАЛЕ 6 ЦИЛ 3,3 Л И Повеќе - Додадете ГО ВАШЕТО ВОЗИЛО ВО НАШИОТ ДОДАТОК ЗА ВКЛОПУВАЊЕ ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Главните карактеристики

Избор на клиент