.

.

Без брчки, поставен микрофибер длабок џеб до, полн, светло розов

Без брчки, поставен микрофибер длабок џеб до, полн, светло розов

DEN 479.84

Пристапност
Во достапна форма

Уживајте во искуство со вистински луксуз и ладен удобен ноќен сон со исклучително тенок сет за дишење, кој има свиленкаста мека чувство и бујна завршница. Овој сет на листови обезбедува траен живост на боја, без оглед колку често тие се мијат и се изработени од предиво од микро влакна што ќе останат меки свилени и брчки без години со години. Мека на допир, лесна грижа Не е потребно пеглање. Elegant Comfort ® Elegant Comfort® Full-size Dimensions - Flat sheet 81" x 96", Fitted sheet 54" x 75", 2 standard pillowcases 20" x 30" - Fits Mattresses up to 16" - 100% Satisfaction Guarenteed ! Thickness, Мекоста и топлината посилна и потрајна од памукот, со најсилното шиење за да се спречи солзи длабок џеб, целосно еластизиран вграден лист за душеци до 16 инчи дебели брчки и отпорни на згаснат, ладна вода и брзо сушење. Здрава околина : Elegant Comfort® Yarns и вентилирано ткаење го прават за разлика од памукот што може да има алергени, мувла, па дури и грешки во креветот, микрофибер ги одвраќа загадувачите и грините, спречувајќи ги да најдат дом во вашите постелнини. на зафатено, а оние со чувствителна кожа или состојби како егзема се одморат во лековита околина, наместо да бидат дополнително иритирани во текот на ноќта. Луксузот ги исполнува перформансите : Елегантен удобност ® обезбедува супериорни перформанси и луксузно чувство започнуваат со предива кои се дури и пофини, подолги и посилни од свила. Овие предива од микрофибер се завршени со прецизен процес на четкање и климатизација пред да бидат ткаени во премиум ткаенини, а потоа се подложени на дополнително четкање за да се постигне бујната, ултра мека завршница што ја бараат познавачите на фини постелнина.

Главните карактеристики

Избор на клиент