.

.

Насловна Ботанички Розета Вкусен

Насловна Ботанички Розета Вкусен

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Колекцијата Розета е рачно избрана. Растенијата може да варираат од сликите прикажани како сукуленти се избираат врз основа на сезоната, големината, здравјето и подготвеноста. Сукулентите доаѓаат во квадратни садови од 2 инчи целосно вкоренети во почвата. Мерењето на растенијата ќе варира бидејќи различни видови растат на различни начини : на пример, некои растат пошироко, пократко, повисоко, итн Сите сочни пакувања се внимателно спакувани Во домашни ботанички пакувања за малопродажба што ги прави овие лесни за подарок. Пакетите со розети прават прекрасни услуги. Сите домашни ботанички растенија доаѓаат со корисни упатства за нега во секое пакување. Сукулентите се растенија толерантни на суша, кои имаат потреба од малку вода за да напредуваат.

Главните карактеристики

Избор на клиент