.

.

Пејачка машина за шиење на допир, 1. КТ

Пејачка машина за шиење на допир, 1. КТ

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Создадете атрактивна завршница на постелнина, марами и рабови. Опремено со диференцијална храна за да се овозможи собирање ткаенини за рифли и плетења за шиење без да ги истегнете, две-иглички пејач 14 SH654 Завршувањето на допирот се шие шест шевови со три или четири нишки и овозможува брзо, лесно шиење, кастрење и пренасочување. Обезбедува погодност, брзина (до 1.300 шевови во минута) и веродостојноста на името на пејачот. Достапните функции на бод вклучуваат преклопување со три нишки; Преклопување на три навои, завиткано; Четири нишки за потсмев-безбедност; Flatlock; слеп полите; и валани полите. Конверзијата од нормално претерање во валано крцкање може да се постигне без да се промени плочката на грлото. Машина за шиење на допир на пејачот. Бесплатна рака : Лесно шијте ракави и манжетни. Minute : Професионална брзина за побрзи резултати.При-на-навој во боја кодирана од бои : Научете и господар навој и прилагодувања. Десниот бод : полесно шиење со подобри резултати.Four -Threated Strister Mock Safety Stitch.Singer® е тука за да ви помогне да започнете : Прирачник за корисникот - Пронајдете совети и одговори на вашите прсти. Singer® - Завршувањето на допир. Диференцираната храна го елиминира истегнувањето и пукањето на сите ткаенини. /11. Светло сијалица : LED.ACCESSORIORS Вклучени : Целосно стапало. , Шиењето е лесно, а Singer® е направено за шиење, се ексклузивни трговски марки на компанијата Singer® Limited S.A.R.L. или неговите филијали. или неговите соработници.

Главните карактеристики

Избор на клиент