.

.

Ахилова цела сезонска гума - 225 60R 99h одговара: - Погодност на субару Crosstrek, - Погодност на Субару Форестер

Ахилова цела сезонска гума - 225 60R 99h одговара: - Погодност на субару Crosstrek, - Погодност на Субару Форестер

DEN 2224.00

Пристапност
Во достапна форма

Ахил 122 гума е гума за сите сезонски перформанси со многу перформанси како ракување со голема брзина и удобност за возење за спортски автомобили и седани. Дизајнот на мулти-просек и широките жлебови дава зафат на влажни патишта. Придобивката од мулти-основниот дизајн е тоа што има многу жлебови за влажен зафат без да се загрози интегритетот на самиот блок. Цврст блок значи подобро ракување и стабилно возење. Ремените под шарата се засилени за поцврста област на шарите што значи добро следење на права линија, подобрено суво сопирање, долг живот и мулти-листи на стабилност со голема брзина го подобруваат зафатот за подобри перформанси на влажните патишта. Цврсто централно ребро ја подобрува стабилноста и ракувањето со права линија. Четири жлебови во рамките на шарата брзо ја евакуираат водата од гумата за да го намалат ризикот од хидропланирање. Ecotech Technology ја подобрува удобноста на возењето и е еколошка. Идеално за употреба на патници автомобили како седани, минибуси и вагони. Fits : 2014-18 Subaru Forester 2.5i Погодност 2011-14 Ford Mustang Base 2012-13 Nissan Rogue SV 2020-21 Kia Sportage LX S 2015-17 Hyundai Tucson Cell 2011-19 Kia Sportage Lx 2016 Jeep Compass Latitude 2022-23 Subaru Forester Wilderness 2019-20 Hyundai Tucson Essential 2011 Nissan Rogue S KROM 2010 Nissan Rogue KROM 2022 Kia Sportage LX 2008-09 Nissan Rogue SL 2015 Jeep Compass Hyundigh Tucson Preferred 2008 Subaru Forester 2,5 X 2013 Subaru Forester x погодност 2014 Hyundai Tucson GLS 2004-09 Nissan Quest SE 2010 Hyundai Tucson GLS и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит додаток за да проверите.

Главните карактеристики

Избор на клиент