.

.

Acer Aspire One 10.1 Netbook, Intel Atom N570, 320 GB HD, Windows Starter, AOD257-N57DKK

Acer Aspire One 10.1 Netbook, Intel Atom N570, 320 GB HD, Windows Starter, AOD257-N57DKK

DEN 13264.00

Пристапност
Во достапна форма

Ефикасно изведување на светло, заштеда на енергија 10.1 "LED-LED-LED-LEDLIT дисплеј троши помала моќност и заштедува енергија, додека процесорот со ниска моќност Intel® Atom ™ нуди побрзи цени на часовникот за секојдневно мултитаскинг како е-пошта, веб-сурфање, разговор, гледање видеа и повеќе . Можете непречено да пристапите до повеќе апликации и веб -прелистувачи без да ги загрозувате перформансите, а за да ги исклучите, Aspire One D257 е Energy Star® сертифициран. Дизајнирано со сензација Сјајната, сјајна обвивка има дизајн на текстуриран бран кој обезбедува непречено, утешно чувство со Елегантна визуелна привлечност. Достапно во аквамарин, еспресо црна, бургундска црвена или школка бела, можете да ја изберете сенката што ви одговара најдобро. Внатре, меката матна завршница на пределот за одмор на дланката ги исклучува отпечатоците од прсти и измамници, а допир на допир на допир со мутолгеста Скролувате, закопчувате, ротирате и флипте со два прста за лесна навигација на мултимедија и веб-содржина. Acer Aspire One 10.1 "Net Book, Intel Atom N570, 320 GB HD, Windows 7 Starter, AOD257-N57 DKK Intel Atom 1.66 GHz процесор го започнува извршувањето во високо опрема, испорака на екстремно брзо прелистување на веб и траење на батеријата што може да се справи со вашите луди работни недели или маратони за време на игра. 1 GB меморија беспрекорно се справува со повеќе програми заедно. Екранот од 10.1 "1024 x 600 обезбедува одлично искуство со гледање филм. Windows 7 Starter OS паметно управува со вашиот хардвер и ефикасно работи со рутински апликации. Нема потреба да носите дополнителни погони бидејќи 320 GB HDD е доволен за да ги зачувате вашите лични и вредни податоци. 4 часа. 4 часа. Батеријата обезбедува доволно време да ги извршите вашите рутински задачи.

Главните карактеристики

Избор на клиент