.

.

Ролетни Безжичен Ден Ноќ Мобилни Саќе Сенка, 9 16 Една Ќелија, Срна, Големина: 65 W 48 H

Ролетни Безжичен Ден Ноќ Мобилни Саќе Сенка, 9 16 Една Ќелија, Срна, Големина: 65 W 48 H

DEN 471.04

Пристапност
Во достапна форма

Ролетни Ден / Ноќ безжичната мобилна сенка служи две функции. Комбинира сенка за филтрирање на светлина. со сенка за затемнување што го блокира сонцето за да обезбеди одлична светлина и максимална приватност. Над средината. железничката, светлината се филтрира низ ткаенината за да ја дифузира сончевата светлина. Под средната шина, ткаенината за затемнување. ќе ја блокира светлината да влезе во просторијата. Можете да го користите за целосно покривање на прозорецот со светлина. ткаенина за филтрирање или ткаенина за затемнување што ви дава контрола колку светлина ќе влезе во просторијата. Тоа стапици. воздух помеѓу ткаенините за да ја одржите просторијата удобна — поладна во лето и потопла во. зима. Додека ја зголемува енергетската ефикасност, исто така ги намалува штетните ефекти на ултравиолетовите зраци. Тоа карактеристики. средна и долна железничка безжична работа обезбедување на сенка која е сертифицирана безбедна за деца и домашни миленици. Мобилните нијанси на Blinds Avenue имаат надградена безжична операција што ги прави совршени за безбедност на деца и миленичиња. Ролетни безжичната работа исто така ви овозможува да не мора да ја нарачувате точната должина на вашиот прозорец. Нашите мобилни нијанси со безжична работа овозможуваат сенката да застане на која било должина висока до 72". Прозорци помалку од 48"; висок ред на 48 " висина. За прозорци помеѓу 48" високи и 72" високи нарачајте ја должината од 72". Ролетни за внатрешни нијанси на монтирање нарачајте ја ширината 1/4 до 1/2" помала од отворот на прозорецот. За надворешни нијанси на монтирање нарачајте ја сенката точната ширина што би сакале да биде сенката. Ролетни Мобилните нијанси СЕ прават И СЕ испраќаат БРЗО! Вашите нијанси треба да пристигнат помеѓу 7-10 Дена од датумот на нарачка во зависност од тоа каде се наоѓате во САД. Ако ви требаат вашите нијанси порано, можете да нарачате експресна испорака на исходот.

Главните карактеристики

Избор на клиент