.

.

Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Создаден Рубин И Дијамантски прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 6х Овален Создаден Рубин И Дијамантски прстен

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Донесете грациозна елеганција на вашиот секојдневен изглед со Овој прекрасен Создаден рубин и дијамантски прстен. Овој прстен од бело злато од 14 карати се истакнува со создаден рубин скапоцен камен во форма на овална форма, леден со тркалезни дијаманти СО јасност СИ2/СИ3 од двете страни. Овој прстен е достапен во големина на прст 6, Создаден рубин тежи 0,60 cttw.Метална Тежина : 2,72 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2мринг Големина : 6гемстоун Детали : Тип : Лабораторија Создадена Рубин Месец На Раѓање : Јуликолор : Редцут : Фацетед Облик : Овализа : 6мм х 4ммвежина : 0,6 cttwquantity : 1 Поставување накит : Prongdiamond детали : Јасност : Si2/Si3color : G-Ibirthstone Месец : Април : Facetedshape : тркалезна големина : 1,4 Mmweight : 0,024 Cttwquanty : 2 Поставување Накит : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршена за чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Главните карактеристики

Избор на клиент