.

.

Аквеон Потопен Аквариум Грејач, Вати, До Галони

Аквеон Потопен Аквариум Грејач, Вати, До Галони

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Аквеон Потопните Грејачи на Аквариум се направени од кварцно стакло отпорно на термички кршење и дизајнирани да апсорбираат удари, што ги прави исклучително издржливи. Електронскиот термостат престанува да се загрева откако ќе се достигне поставената температура. Индикаторското светло за напојување се вклучува кога единицата се загрева и е опремена со кабел за напојување од 6 метри. ОДОБРЕН ОД УЛ, грејачот исто така е програмиран да се исклучува кога не е правилно потопен за да избегне прегревање и оштетување. Овој грејач може да биде поставен под вертикален или хоризонтален агол и да се користи во слатководни и морски аквариуми. Грејачите на моќност се достапни ВО 50 W, 100 W, 150 W, 200 W и 300 W. производите на Аквеон нудат широк спектар на предмети за да можете да изградите и одржувате здрава водна средина. Сите најважни работи од резервоари за риби, филтри, осветлување, храна, грижа и други материјали што му се потребни на вашето домашно милениче риба. Ви олеснуваме да го добиете вашиот прв аквариум и да растете во хоби додека станувате повеќе експерт за риби со секој чекор што го правите и секоја нова работа што ќе ја научите. За оние искусни хобисти, ние сме посветени на иновации во аквариумски производи, така што продолжуваме да нудиме производи што ве возбудуваат. Со брендот Аквеон, сето тоа е за рибите. Целосно потопно, автоматско исклучување кога се прегрее,се ресетира кога се лади. Електронскиот термостат престанува да се загрева откако ќе се достигне поставената температура. Прецизно поставување на температурата прилагодливо на 1° F (68-88° F). Отпорен на кршење. ЛЕД светлото се вклучува кога се загрева водата во аквариумот, автоматската безбедност се исклучува и заштитата од прегревање. За слатководни и морски аквариуми до 20 литри.

Главните карактеристики

Избор на клиент