.

.

Повеќе Птици Колибри Фидер, Стакло Колибри Колибри, Црвено, Хранење Станици, 8-Унца Нектар Капацитет, Гарденија

Повеќе Птици Колибри Фидер, Стакло Колибри Колибри, Црвено, Хранење Станици, 8-Унца Нектар Капацитет, Гарденија

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Повеќе Птици Гарденија Колибри Колибри Колибри Се најмалите птици во светот, но навистина едно од најфасцинантните суштества на планетата. Колибри се познати по нивниот воздушен приказ. Тие можат да летаат нагоре, надолу, напред, назад и настрана. И тие можат да застанат во воздухот! Поради нивниот висок метаболизам, колибрите трошат многу енергија летајќи, па затоа мора да се хранат речиси постојано. Нашиот Фидер За Колибри Од гарденија има проѕирно стаклено шише со капацитет од 8 унци нектар и ќе обезбеди доволно храна за колибри за да ги одржува вашите жители полни, среќни и да се вратат за повеќе!Повеќе Птици Од Класични Брендовикласични Брендови е семејна сопственост, компанија со над 100 години менаџмент и дизајнерско искуство во индустријата за птици. Ние сме исто така компанија составена од поединци страсни за птиците. Одвоивме внимателно време и внимание за да развиеме квалитетни производи за птици за да донесеме повеќе птици и поголема радост во вашиот двор. Откако разговаравме со љубителите на птици низ целата земја, го зедовме она што го знаат и го комбиниравме со она што го знаеме за да направиме колибри за птици кои се подобри за вас и подобри за птиците. КЛАСИЧЕН ФИДЕР ЗА КОЛИБРИ : Класичен фидер за колибри со проѕирно стаклено шише со црвен врв и основа. КАПАЦИТЕТ НА НЕКТАР : може да собере до 8 унци нектар од колибри за да ги одржува вашите колибри полни и среќни. ПРИСТАНИШТА за ХРАНЕЊЕ : Четири бели станици за хранење цвеќиња и костуми за привлекување повеќе колибри. ПЕЧАТ ОТПОРЕН на ИСТЕКУВАЊЕ : цврстата заптивка избегнува неуредни и лепливи капки нектар. ЛЕСНО ЗА ЧИСТЕЊЕ : Широкото отворање на устата овозможува брзо и лесно чистење помеѓу полнењето на нектар.

Главните карактеристики

Избор на клиент