.

.

Крзицоф Броуко „црковно“ платно уметност

Крзицоф Броуко „црковно“ платно уметност

DEN 303.20

Пристапност
Во достапна форма

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент