.

.

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Лисја И Цветни Кошули Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Лисја И Цветни Кошули Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. Одлично за фустани, уметнички дела, чаршафи, постелнина, преклопувања и многу повеќе. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите.✤ Ткаат : Обичен. Материјал : поли Креп предиво брои : 140 х 100 ГСМ : 70. ✤ Ширина : 42 и 52 инчи. Едната Страна Сјајна, едната досадна. ✤ Материјал : 100% Полиестер. Употреба на✤ : ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање женски фустани кафтани ,туника и врвови ✤ Нега на Перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ✤ Материјал : Полиестерски Креп ✤ Техника : Ткаени. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината . Овој Поли креп од Ткаенина Соимои е луксузен и убаво произведен Креп. ✤ Карактеристика : лесна тенка, транспарентна, отпорна на набори, добра драпабилност.

Главните карактеристики

Избор на клиент