.

.

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Цветни И Летечки Лебед Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

Соимои Полиестер Креп Ткаенина Цветни И Летечки Лебед Блок Печатење Ткаенина Од Дворот Широк

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Овој Поли креп од Ткаенина Соимои е луксузен и убаво произведен Креп. ✤ Ширина : 42 и 52 инчи. ✤ Карактеристика : лесна тенка, транспарентна, отпорна на набори, добра драпабилност. Употреба на✤ : ткаенината е широко користена во текстилната и облеката за дизајнирање женски фустани кафтани ,туника и врвови ✤ Нега на Перење : машинско перење на 30, сушење на тивок оган, пеглање на ниска температура. ✤ Материјал : 100% Полиестер. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така.

Главните карактеристики

Избор на клиент