.

.

видаксл Пилешко Поставување Гнездо Прегради 37.8x15.7 x17.7 Цврсто Борово Дрво

видаксл Пилешко Поставување Гнездо Прегради 37.8x15.7 x17.7 Цврсто Борово Дрво

DEN 2335.84

Пристапност
Во достапна форма

Оваа дрвена кутија за гнездење ќе им обезбеди на вашите кокошки удобно и заштитено место за несење јајца! 3-те пространи прегради овозможуваат 3 големи кокошки да се населат и да положат јајца. Јајцата нежно ќе паднат низ дупките на подот и во основната фиока, што го олеснува собирањето јајца. Отстранливиот долен слој ви овозможува лесно чистење. Седалата може да се преклопат за да се спречи ноќно печење. Рамниот покрив го прави удобно сместувањето на кокошките и исто така ви овозможува лесно да наредите неколку кутии за гнездење. Можете да ја проверите нашата продавница за кутии за гнездење пилешко со наведнат покрив. Направено од цврсто борово дрво и МДФ, гнездото за поставување живина е изградено за долгорочна употреба. Кутијата за гнездење е лесна за составување.Боја : кафеаво и природно дрво колорматеријал : Цврсто борово дрво + Мдфдимензии : 37,8 "х 15,7" х 17,7 "(В х Д х)за големи кокошкисо 3 прегради преклоплив перхремовабилен долен слој Калифорнија Предлог 65 предупредување : овој производ може да ве изложи на хемикалии, вклучително и прашина од дрво, за која Е познато Дека Државата Калифорнија предизвикува рак. За повеќе информации одете на www.P65 Warnings.ca.gov. видаксл Пилешко Поставување Гнездо 3 Прегради 37,8"x15, 7" x17, 7 " Цврсто Борово Дрво.

Главните карактеристики

Избор на клиент