.

.

Монро Шокови И Потпори Потпора-Мате Суспензија Потпора Монтирање Одговара избери: 2008 - ФОРД БИК, 2005-ФОРД ПЕТСТОТИНИ

Монро Шокови И Потпори Потпора-Мате Суспензија Потпора Монтирање Одговара избери: 2008 - ФОРД БИК, 2005-ФОРД ПЕТСТОТИНИ

DEN 10768.16

Пристапност
Во достапна форма

Секоја нова потпора заслужува Комплет За Монтирање На Монро. Дизајнирани да ја намалат бучавата и вибрациите, Комплетите За Монтирање На Потпора ги надополнуваат карактеристиките на контролата на возењето на потпорите На Монро. Инсталирајте кога ги заменувате конвенционалните потпори или пружини. СОВРШЕНО СПАРУВАЊЕ Идеално совпаѓање за карактеристиките на контролата На возењето На потпорите На Монро, заменете ги сите истрошени компоненти На потпората со квалитетни делови На Монро (продадени одделно) за целосна надградба на контролата на возењето со четири агли. ЈА НАМАЛУВА БУЧАВАТА и вибрациите Карактеристики напредна еластомерна технологија за подобрена метална до гумена врска што го намалува бучавата, вибрациите и управувањето со меморијата за подобрени перформанси. ЗАМЕНУВА ое Достапни за повеќето апликации За потпора На Монро, ова е директно вклопување за замена на држачот за потпора НА ОЕ. РИГОРОЗНИ тестирање Се Вклопуваат проверени и возење тестирани за квалитет можете да сметате на. Лесен за ИНСТАЛИРАЊЕ Вклучува премиум - квалитетни компоненти за замена каде што се применуваат-SAE-одделение навртки и завртки, горните и долните пролетни изолатори, ое-стил лежишта и монтирање, горното пролетно седиште и предната плоча за лежиште кои лесно се инсталираат. Одговара Изберете : 2008-2009 ФОРД БИК 2005-2007 ФОРД ПЕТСТОТИНИ 2005-2007 ФОРД СЛОБОДЕН СТИЛ 2008-2009 ФОРД БИК Х 2008-2009 МЕРКУР САМУР 2005-2007 МЕРКУР МОНТЕГО и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Главните карактеристики

Избор на клиент