.

.

Главни пешкири за бања сет со надградена мекост и издржливост, сива

Главни пешкири за бања сет со надградена мекост и издржливост, сива

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Завиткајте се во извонредна удобност на главните вредности на 10-парчиња сет за пешкири. Секоја крпа во овој сет е ткаена од мек и абсорбента 100% памук за да се создадат кадифни крпи за бања специјално дизајнирани за брзо мекост за сушење. Овие чисти памучни крпи имаат нов дизајн со пуканки текстурирана граница ќе му дадат на вашата мастер бања или гостинска бања свеж нов стил, додека нивното двојно игла зашивање ги прави доволно издржливи за секојдневна употреба. Отпорен на избледени, оваа машина што може да се мие со десет парчиња сет за пешкири вклучува четири великодушно големини за капење, две рачни крпи и четири мијалници. Главниот сет на пешкири од 10 парчиња е достапен во бело, розово, канцелариско сино, сино кимо, малина, жолта, валејо тен и сива боја. Главната вредност на вредноста 10-парчиња сет 10-парчиња сет вклучува 4 крпи за бања, 2 рачни крпи и 4 мијалници. Нов дизајн со граница со текстура со пуканки. Стилските крпи за памучни бања имаат двојно зашивање игла за уште поголема издржливост. Секојдневно мора да имате за вашата бања. Мека, абсорбента и отпорна на избледени. Направено од 100% памук. Пешкир за бања : 44 "x 24". Пука за рака : 25 "x 15". Washcloth : 11. 5 "x 11. 5". Достапно во бела, розова, канцеларија сина, сина кимо, малина, жолта, валејо тен и сива боја. Лесно се грижите, едноставно машинско миење во топло со како бои. Нормален циклус. Не бели. Отстранете веднаш. Tumble Dry Ship. Измијте пред употреба. Модел # MS8900717820-09 (бело), ​​MS8900717820-14 (Пинк), MS8900717820-10 (Office Blue), MS8900717820-11 (Blue Cameo), MS8900717820-12 (Raspberry), MS8900717820-13 (YELL), MS8900717820-15 (жолти), MS8900771220-15 ( Валејо Тан), MS8900717820-16 (сива). Димензии на пакетот : 12 "x 11" x 5 "; 3. 02 lbs.

Главните карактеристики

Избор на клиент