.

.

Примарно злато Карат бело злато 6x овален перидот и дијамантски прстен

Примарно злато Карат бело злато 6x овален перидот и дијамантски прстен

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Овој прекрасен прстен на перидот и дијамант ќе направи прекрасен додаток на секоја гардероба за накит. Изработено од 14 карат бело злато Овој неверојатен прстен има 6x4mm овален зелен перидон скапоцен камен, поставен во центарот со треперливи SI2/SI3, дијамантски акцент на двете страни за прекрасен дизајн. Овој прстен е достапен во големината на прстот 7, Gemstone тежи 0,45 cttw.metal Тежина : 2,45 грамсјева тип : стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgend : Peridotbirthstone месец : August Color : Greencut : Face Ted Shape : Ovalsize : 6mm x 4 Mmweight : 0,45 CTTWQUANTITY : 1 Jewelry Поставување : Prong Diamond Детали : Clarity : Si2/Si3 Color : G-Ibirthstone месец : Април : Април. Поставување на евери : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци. Земја на потеклото : Соединетите Држави 14 Карат бело злато, скапоцен камен, дијамант.

Главните карактеристики

Избор на клиент