.

.

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Маркис Кластеран Хало Невестински сет

Miaенски Карат Карат Т.В. Дијамант 14KT Бело злато Маркис Кластеран Хало Невестински сет

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Направете ја најискрената декларација за вашата loveубов и посветеност со овој ексклузивен Miabella Diamond Marquise Clustered Halo Bridal Set. Изработено во бујно бело злато, овој прекрасен невестински сет прикажува 83 дијаманти со тркалезно, измет, путер (G-H, I2-I3). Овој Marquise Clastered Halo 2-парчен невестински сет има прстен за ангажман и подеднакво зачудувачки, соодветен свадбен бенд. Полиран на брилијантен сјај, овој класичен невестински сет ќе биде совршен начин да го започнете вашето патување до среќно некогаш. Изработено во 14 KT бело злато. 1/2 CT T.W. Дијаманти. Боја на дијаманти : G-H. Поставување на дијаманти : Buttercup и Prong Set. Јасност на дијаманти : I2-I3. Ширина на опсегот : 2,8 мм. 2-парчен невестински сет. Април Април. Невестински прстен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Главните карактеристики

Избор на клиент