.

.

Дон Пабло потпис мешавина совршен тенџере со кафе, мл

Дон Пабло потпис мешавина совршен тенџере со кафе, мл

DEN 2.00

Пристапност
Во достапна форма

Нашите предвремени фракциони пакувања прават совршено 12 шолја тенџере кафе секој пат! Мешан за вкус, секоја од овие кафиња, Колумбија, Гватемала и Бразил, имаат различни ликови на телото што го прават кафето покомплексно во чашата отколку сорта на едно потекло. Вкусот е сладок и добро интегриран и телото средно до целосен. Финишот е тон на какао и многу мазен со мала киселост. Малата карамелизација на природните шеќери во гравот му дава на ова средно-темно кафе допир на печење, додека сè уште го задржува својот природен карактер на вкус, давајќи му сладок, пријатен вкус. 100% Арабика, ГМО бесплатно. Преозевените фракциони пакувања прават совршено 12 шолја тенџере кафе!. Специјалниот мешавина на Колумбија, Гватемала и Бразил. Благ, сладок и богат со многу мазна какао тонирана завршница. Средно -темно печено - мелено кафе. Средно тело со многу мала киселост. Занаетчиски печени во мали серии за оптимален вкус.

Главните карактеристики

Избор на клиент