.

.

NPS -39 Висина што може да се прилагоди на тешката челична столица, сива

NPS -39 Висина што може да се прилагоди на тешката челична столица, сива

DEN 1.00

Пристапност
Во достапна форма

Издржливиот градежен и класичен дизајн на сериите NPS Grey 6200 серии со тешки столици се идеални за практични образовни поставки како уметнички простории, научни лаборатории, домашна економија или училници во продавници. Нозете прилагодливи на висината се протегаат од 32 инчи на 39 инчи во додатоци од 1 инчи. Овие сигурни столици имаат цврста рамка од челични цевки од 18 мерачи безбедно заварено до тава за седишта со дијаметар од 14 инчи. Завикани во тавата се цврсти, тркалезни asonитни седишта што нема да искриват, чип или пукнатина бидејќи тие обезбедуваат години на сигурна употреба. Прстените за подножјето се безбедно врзани на секоја нога со четири точки за контакт. • 7/8 ”О.Д. Челична цевка од 18 мерачи • Седиштето е целосен дијаметар од 14 ”со масонит со дијаметар од 11½” е вдлабнато во тавата со 8 занити и нема да чип или пукнатини • прстени за нозе, 5/8 "О.Д. Поени за додадена ригидност • Карактеристики на нозете прилагодливи на висината; прилагодете ги во 1 ”додатоци до осум дополнителни инчи • Тестирани од Бирото веритас за поддршка на капацитет за статички оптоварување од 500 bs • 10 -годишна гаранција.

Главните карактеристики

Избор на клиент