.

.

Левоит Филтер За Вода Стомна, Голема Чаша, Бела

Левоит Филтер За Вода Стомна, Голема Чаша, Бела

DEN 2.33

Пристапност
Во достапна форма

Бокалот За Филтер За Вода Левоит LV110 WP е голем стомна од 10 чаши што доаѓа со дополнителни филтри за активиран јаглерод. Тоа ви помага да заштедите пари и да го намалите пластичниот отпад. Кога ви треба нов филтер, можете да ја добиете замената LV110 WP-RF. Овој стомна може да собере многу вода, доволно за вас и вашето семејство. Филтрираната вода е добра за вашето здравје, особено за децата. Филтерот за замена користи пет слоја за да ги отстрани работите како бакар, жива и вкус на хлор од водата, што го прави почист и подобар вкус за вас. ЕФЕКТИВНА ФИЛТРАЦИЈА ОД 5 СЛОЈА : Горната Микро Мрежа, Активиран Јаглерод( 2 слоја), Смола За Размена На Јони и Долната Микро Мрежа ги отстрануваат тешките метали на хлор (како олово, кадмиум, жива, бакар, алуминиум), пестициди, мириси и суспендирани честички. Корисните минерали како калциумот и магнезиумот се задржуваат до соодветен процент и можат да го спречат растот на бактериите. ДОЛГОТРАЕН ЖИВОТЕН ВЕК НА ФИЛТЕРОТ : Заменете го филтерот на секои 40 литри, околу 60 дена за просечното домаќинство. НАМАЛЕТЕ ГО ОТПАДОТ : Еден Стомна За Филтер За Вода заменува 320 стандардни шишиња со вода од 16 мл. Заштедете пари и намалете го пластичниот отпад. КАПАЧИЊА ЗА ОГРАНИЧУВАЊЕ НА ФИЛТЕРОТ : уникатните филтри На Левоит ви овозможуваат да ја прилагодите брзината на филтрирање. Завртете ги капачињата на дното на филтерот во позиција "+" или "–" за да добиете побрза или потемелна филтрација. Отстранете ги капачињата целосно за најбрза филтрација. ШТО ДОБИВАТЕ : 2 x Филтри За Замена На Стомна, 1 x Упатство за Употреба. Левоит филтерот може да ја омекне водата и да ги задржи корисните калциум и магнезиум во разумна пропорција, но не е дизајниран да ја намалува ВОДАТА ТДС. #HEAPWPLVNUS0001.

Главните карактеристики

Избор на клиент