.

.

1. КТ круг зелена перидот солитер прстен во стерлинг сребро

1. КТ круг зелена перидот солитер прстен во стерлинг сребро

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Пополнете го вашиот изглед со овој сребро сребро 1,25 CT вкупна тежина перидот коктел прстен. Овој природен прстен на перидот е исправен за посебни прилики или во секое време сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Зачудувачкиот зелен перидот е starвезда на овој сребрен прстен. Во центарот на овој класичен прстен е тркалезна форма природен перидот кој е нагласен со деликатна кубна цирконија. Овој женски сребрен коктел прстен е обележан со 925 за да се обезбеди автентичност. Овој прстен доаѓа со кутија за подароци за потпис и прави прекрасен подарок. 1,25 КТ круг зелена перидот солитер прстен во стерлинг сребро 1,25ct вкупна тежина перидот. Тркалезна форма природен перидот. Ringвонење на солитер во 925 Стерлинг сребро. Зелена боја перидот. Август Роден камен. Перидот е 7 x 7мм со поставка за пасијанс. Вклучува кутија за подароци за потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Главните карактеристики

Избор на клиент