.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пламерија цвеќиња“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Пламерија цвеќиња“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, сребрена рамка

DEN 3.00

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Флоралстил : Современа трговска марка ликовна уметност „Пламерија цвеќиња“ уметност од Пјер Леклерк, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : Цветни. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има кластер на цвеќиња од плумерија со спирални бели ливчиња кои стануваат малку жолти во центарот. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Главните карактеристики

Избор на клиент