.

.

Ролери за еволуција

Ролери за еволуција

DEN 703.52

Пристапност
Во достапна форма

Еволуцијата од епските лизгалки е пауза од нормата во индустријата за лизгање на ролери! Произведено со високо квалитетни синтетички надворешни кожни надворешни работи, спарени со лагер, епски лизгалки не зедоа кратенки кога станува збор за удобност. Она што навистина го издвојува скејт -еволуцијата од конкуренцијата е употребата на ергономски обликуван последен што им овозможува на прстите да лежат рамни отколку да бидат преполн на крајот. Епските лизгалки, исто така, искористија одделение за кршење на теренот, двојно дејство, алуминиумска плоча што вклучува перничиња со PU за зголемена маневрирање и целокупна долговечност на производот. Епските еволуираат тркала за брзина од 62мм x 42мм доаѓаат со фабрички прецизни лежишта пред-растојанија ABEC-7. Овие лизгалки ќе дојдат со запирања од гумени пети со висок степен, како и епски приклучоци за џем за лизгање со џем. Одлични лизгалки за почетници и напредни скејтери исто така. Новиот епски скејт за брзина на еволуцијата е совршен за скитниот сесии за леќички за ливчиња до најконкурентен ритам или атлетичар на ролери дерби. Цврсти црни епски чизми за еволуција w/ отстранлив размавта - висококвалитетни синтетички кожни надворешни страни - поставена лагер за дополнителна удобност. Епска оценка на авионите, двојно дејство, алуминиумски плочи. Црна епска еволуција - 62мм x 42мм Брзини тркала - 95А тврдост.

Главните карактеристики

Избор на клиент