.

.

Трговска марка уметност „Три бели Ирис“ платно уметност од Кети МекКурди

Трговска марка уметност „Три бели Ирис“ платно уметност од Кети МекКурди

DEN 0.67

Пристапност
Во достапна форма

Подготвени за презентација без обесено, оваа подготвена за виси, галеријата завиткана од уметноста, се одликува со Ирис. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Главните карактеристики

Избор на клиент