.

.

Трговска марка ликовна уметност „Амелија Ерхарт“ платно уметност од Дејвид Костент

Трговска марка ликовна уметност „Амелија Ерхарт“ платно уметност од Дејвид Костент

DEN 1.67

Пристапност
Во достапна форма

Уметник : Дејвид Chestnutt Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Contebter Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има портокалова, жолта и сина графика на Амелија Ерхарт и нејзиниот авион. Истакнати бои : жолта, бела, сина, тен, розова, портокалова по дипломирањето на колеџот за уметност и дизајн во Онтарио, Дејвид има хонорарен во графички дизајн и илустрација повеќе од триесет години. Тој има произведено слики за клиенти низ Северна Америка, вклучувајќи ги и Браќата Leaver, Торонто Starвезда, АТ & Т, стерео преглед, Случајна куќа, Кока-Кола, ТВ-водич, Мекдоналдс, Вол Стрит Journalурнал, Тојота и многу други. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портокалова, жолта и сина графика на Амелија Ерхарт и нејзиниот авион.

Главните карактеристики

Избор на клиент