.

.

Марк&Ден Област Килими, Треба Традиционалните Црна Површина Килим

Марк&Ден Област Килими, Треба Традиционалните Црна Површина Килим

DEN 2.67

Пристапност
Во достапна форма

Ознака за мал до среден простор, тепихот со површина од 5х8 е идеален. Ние, Означете мора да користите тепих влошки бидејќи тие обезбедуваат амортизирање, амортизирање на звуците; и заштита, помагајќи да го држите тепихот во вашето подрачје и да спречите лизгање. Бои : Средно Сива, Црна, Светло Сива, Слонова Коска. Материјал : 100% Полипропилен. Потекло : Турција. Изградба : Машина Ткаени. Тип на куп : Среден Куп, 0,31 инчи. Големина : 6 ' 7 "х 9'. Отпорен На Дамки. Дете И Миленичиња-Пријателски. Препорачана Локација : Внатрешна / Надворешна. ДОМАШЕН ДЕКОР : Потребата Од Традиционален Тепих Од Црна Површина може беспрекорно да се интегрира во секој постоечки домашен декор Со Бои : Средно Сива, Црна, Светло Сива, Слонова Коска. ДОЛГОТРАЈНИ И БЕЗБЕДНИ : Дизајнирани да издржат секојдневно носење, нашите килими се погодни за деца и миленичиња и отпорни на дамки благодарение на нивните подобрени влакна. Совршен за области со голем сообраќај во вашиот дом, како што се дневната соба, кујната и ходниците. НЕГА НА ПРОИЗВОДИ : редовното Користење вакуум ќе помогне да се спречи таложење прашина и нечистотија. Малите излевања може да се исчистат на самото место со чиста крпа без боја. Цврсто притиснете за да ја апсорбирате течноста. Избегнувајте нерамномерно избледување и абење со повремено ротирање на вашиот килим. НАШИОТ БРЕНД : Во Марк И Деј, внимателно ги следиме трендовите и модата што ни помага да создадеме модерни, боемски и традиционални дизајни на теписи погодни за внатрешни и надворешни простории, вклучувајќи кујнски килими, теписи за дневна соба, детски килими, теписи за трпезарија и килими за спална соба.

Главните карактеристики

Избор на клиент