.

.

Стенс заби сечило 362- За Cub Cadet LTX1045, LT и LTX1046VT 742-04244, 754- Копчиња

Стенс заби сечило 362- За Cub Cadet LTX1045, LT и LTX1046VT 742-04244, 754- Копчиња

DEN 451.68

Пристапност
Во достапна форма

Стејните заби за трева на трева, се занимаваат со празнење, торбирање и прекривање апликации, што ги прави многу прилагодливи за различни потреби за косење на тревници. Поради оваа исклучителна разноврсност од 3-во-1, лопатките за трева за трева се идеални за услуги за тревници со клиенти кои имаат различни преференции. Разновидноста на овие лопати е исто така погодна за сопствениците на домови кои можат да изберат да се справат со исечоците од тревникот поинаку во текот на сезоната. Забите со заби создаваат нацрт за воздух што ги влече тревата на тревата нагоре додека циркулира сечилото. Со тревата што стои поцврста, сечилото произведува поеднаква и конзистентна сечење за убаво маникиран тревник. Вшмукувањето произведено од сечилото го циркулира клипингот во палубата за косилка за пофини сечи, полесно торбирање и помоќно празнење. Стејните заби за трева за трева се идеален избор за секој што има потреба од разноврсност при косење на тревници. Спецификации : Забно сечило, Централна дупка : 6 стр. Starвезда, должина : 23 1/4 ", Дебелина : 0,149", ширина : 3 ". Заменува OEM броеви : CUB CADET : 742-04244, 754-04244, 942-04244, 942-04244 A, OCC-742-04244, MTD : 742-04290, 942-04244 A, 942-04290, 942-04290 A, 942-04290-X. Compatible with/ Replacement for : Cub Cadet LTX1045, LTX1046 and LTX1046 VT with 46" deck, Yardman 13 AR91 PT099 and 13 AR91 PT299, 2011 with 46" палуба. Стенс 1 година гаранција обезбедува сигурност и перформанси за секој дел. Ние сме убедени дека нашите производи ќе работат беспрекорно, но во редок случај дека не го прави тоа, ние ќе ја замениме во секое време во рок од една година од вашата нарачка . Стенс На брендираните делови им веруваат професионални дилери за извршување на поправките на квалитетот на OEM. Името Стенс е прикажано на сите оригинални пакувања на производи Стенс.

Главните карактеристики

Избор на клиент