.

.

Comfortease Unise Snap-Front Scrub Scrub

Comfortease Unise Snap-Front Scrub Scrub

DEN 1.33

Пристапност
Во достапна форма

Дајте си малку дополнителна топлина со Medline Comfortease ™ Unisex затоплување јакна, WHCIH ќе координира каков било обоен сет на чистачи на мажи или жени. Medline Scrubs знае дека ви треба разумна удобност кога сте на работа, така што тие ја дизајнирале оваа привремена, јакна за загревање со два џеб со тоа во предвид. Comforteast Unisex Snap-Front Scrub Scrub Classic Classic Style со само-бои предвремени. плетени манжетни. Два при рака долни џебови . Еден џеб вклучува држач за ножици. Направено од 65% полиестер/35% памук . деколте без јаки. Ткаенина со тешка тежина. машинско миење. Трбајте суво. Не бели.

Главните карактеристики

Избор на клиент