.

.

Спектра Премиум Гмп53б Алуминиумско Моторно Масло Тава

Спектра Премиум Гмп53б Алуминиумско Моторно Масло Тава

DEN 1119.84

Пристапност
Во достапна форма

Спектри Премиум Тави За Моторно Масло се дизајнирани како директна замена на оригиналната единица. Со употреба на иновативен инженеринг, технологија на производство и контрола на квалитетот, гарантираме дека производите ги исполнуваат перформансите на оригиналната опрема што ја заменуваат. Додавање на влошки од нерѓосувачки челик со навој во алуминиумските тави за да се зголеми животниот век на производот со обезбедување зголемена издржливост додека се одржуваат спецификациите на приклучокот ЗА одвод на ОЕ. Фит тестиран на истата апликација за возило за која е развиена потврдувајќи од прва рака дека дизајнот се вклопува правилно и може лесно да се инсталира. Тестиран пат за да се обезбедат перформанси во реалниот свет и да се потврди дека секој дизајн ги исполнува нашите високи стандарди за квалитет. Спреј за обложување сол тестиран повеќе од 200 часа за да се обезбеди издржливост. Капацитет : 6qt, 5.7 L. Градежен Материјал : Алуминиум. Вклучен Е Приклучок За Одвод : Да. Големина На Конец За Одвод : М12 Х 1,75. Должина : 21.875 инчи. Максимална Длабочина : 8,125 инчи. Максимална Ширина : 12.3125 инчи. Дупки За Монтирање : 15. Локација На Картерот : Заден Дел. Одговара Изберете : 2007-2010 ШЕВРОЛЕТ СИЛВЕРАДО 8 Цил 5.3 Л 2007-2013 ШЕВРОЛЕТ ПРИГРАДСКИ 8 Цил 5.3 Л 2008-2010 ГМЦ СИЕРА 8 Цил 5.3 Л 2007 ШЕВРОЛЕТ ЛАВИНА 8 Цил 5.3 Л 2007 ГМЦ НОВА СИЕРА 8 Цил 5.3 Л 2007-2010 гмц ЈУКОН 8 ЦИЛ 5.3 л 2007 КАДИЛАК ЕСКАЛАДА 8 ЦИЛ 6.2 Л 2007 ГМЦ Јукон Xl 8 ЦИЛ 6.2 Л 2008-2010 Гмц ЈУКОН XL 8 ЦИЛ 5.3 Л 2008 Шевролет Експрес Г2500 8 ЦИЛ 4.8 Л 2008-2009 шевролет експрес г3500 8 ЦИЛ 6 Л 2007 Гмц Сиера 8 Цил 6 Л 2008-2009 ШЕВРОЛЕТ ЕКСПРЕС Г1500 8 ЦИЛ 5.3 Л 2008-2009 гмц Савана 8 ЦИЛ 6 Л 2008 ХАМЕР Х2 СУТ 8 Цил 6.2 Л 2008-2013 ШЕВРОЛЕТ ТАХО 8 ЦИЛ 6 Л 2009 шевролет експрес г2500 8 ЦИЛ 6 Л 2011-2013 ГМЦ ЈУКОН 8 ЦИЛ 6 Л И ПОВЕЌЕ - ДОДАДЕТЕ ГО вашето возило Во Нашиот Додаток За Вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Главните карактеристики

Избор на клиент