.

.

LOMAKNOTI RHANE ALMURZ 6 '9' GREAR ORIENTAL INDOOR AREATION

LOMAKNOTI RHANE ALMURZ 6 '9' GREAR ORIENTAL INDOOR AREATION

DEN 3.33

Пристапност
Во достапна форма

Овој стилски потресен килим во областа на граничниот стил воведува добредојдено, софистицирано чувство на кој било простор, со дизајни инспирирани од цвеќиња и разноврсна палета на шармантни неутрали. Мрежа на цветни медалјони обезбедува совршена симетрија, за допир на весела елеганција. Овој килим е идеален за широк спектар на стилови на украси и е дизајниран да одговара на вашиот дом и начин на живот без напор. Секој килим е машински изработен со употреба на најсовремени, компјутерски управувани разбои, со низок профил куп супер-мека полипропилен предиво што се чувствува одлично под нозете и ви овозможува да уживате во дизајнот на високо ниво без кавга. Покажете ја оваа прекрасно ткаена област килим во дневна соба, канцелариски простор или јадење склона кон истурање без страв од бледнее или дамки. Издржливоста на ова парче гарантира дека ќе го одржи својот карактеристичен изглед и чувство за наредните години. Машината направена со 100% полипропилен. Поддршка на јута . сива/крем ориентална шема, покривајќи 60,28 квадратни метри . 0,35 висина на купот е совршена за области со висок сообраќај. Издржливата конструкција е совршена за области со висок сообраќај. Лесен и отпорен на дамки. Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и да се исчистат со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво . точна големина на производот : 6’7 ”x 9’2”. Внатрешните килими на Loomaknoti се совршен начин да го украсите вашиот дом.

Главните карактеристики

Избор на клиент