.

.

Златна starвезда Басмати Рајс ЛБ

Златна starвезда Басмати Рајс ЛБ

DEN 230.24

Пристапност
Во достапна форма

Брендот „Златна starвезда“ Премиум на возраст од Басмати Рајс има свој оргин во бујните подножје на Хималаите, оризот на родното место Басмати. Избрани од најдобрите миленичиња и стари до совршенство. Нашиот басмати ориз е природно ароматичен долг ориз од жито вкусен самостојно. Златна starвезда Басмати Рајс 20 lb : без маснотии. Нулта холестерол. Бесплатен натриум.

Главните карактеристики

Избор на клиент