.

.

Prairie Farms 2% намалено масно млеко, половина галон, fl oz

Prairie Farms 2% намалено масно млеко, половина галон, fl oz

DEN 35.84

Пристапност
Во достапна форма

Уживајте во вкусот на прајните фарми 2% млеко во секое време и каде било. Нашето млеко има вкус одлично сам по себе, со житни култури, во рецепти и многу повеќе. Prairie Farms 2% млеко е вкусен избор спакуван со 8 грама протеини по порција, многу калциум, витамини А и Д, и само 120 калории по чаша. Ние сме фарми со прерии и ние сме горди што сме составени од повеќе од 900 семејни фарми низ целиот Среден Запад. Од 1938 година, произведуваме производи со висок квалитет и обезбедуваме свежо, безбедно и хранливо млеко за вас и вашето семејство. Кога ќе изберете Prairie Farms, избирате локално, локално произведени производи. Ние произведуваме најразлични свежи млечни производи секој ден. Дневното производство значи свеж вкус за вас. Посветени земјоделци, среќни крави, вистинско млеко. Prairie Farms 2% намалено масно млеко : 2% намалено масно млеко. Маснотиите се намалија од 8g на 5g по порција. Без вештачки хормони за раст. 8g протеини по порција. Глутен бесплатен и кошер.

Главните карактеристики

Избор на клиент